Тажна вест: Струмица тагува, почина познатиот пејач и наставник

„Почивај во мир, легендо“, „Ти беше струмичкиот Арсен Дедиќ“, „Сочуство до семејството“..

Ова се дел од коментарите на социјалните мрежи по веста дека починал Зоран Вета, легендарен пејач и музичар од Струмица.

„Мојот наставник по математика кој трпеливо сакаше да го предаде знаењето на нас и кој не’ научи да ја засакаме математиката!

Благодарам за даденото знаење! Нека Бог му ги отвори рајските порти“, напиша на „Фејсбук“ негова поранешна ученичка.

Нека почива во мир. Сочувство до најблиските.

Извор: newz24live.com

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде