Важна информација за сите кои патуваат: Овој патен правец вечерва е затворен поради голем одрон

Важна информација за сите кои патуваат: Овој патен правец вечерва е затворен поради голем одрон

На 09.03.2024 година од 17.10 часот на регионалниот пат Прилеп-Витолишта,

на потегот од с.Штавица кон с.Бунче, поради одрон на камења на коловозот, сообраќајот е во целосен прекин, информираат од АМСМ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде