Конечно ќе се радуваат: Неочекувани пари за овие луѓе до 16 март!

Утре не чека Нова Месечина во Риби, а ние играме уште еден ѕвезден рулет, па некои знаци ќе имаат подобра финансиска среќа од другите.

Венера зачекори во Риби, а Меркур влегува во Овен, каде што ќе остане до 15 мај, па планетарната ситуација ќе одговара на одредени знаци од Зодијакот повеќе од другите.

Младата месечина во Риби на 10 март симболизира нов почеток, а ако се прашувате кој ќе има пари до 16 март, меѓу нив се и знаците како: Риби, Водолија, Лав и Шкорпија.

РИБИ

Меркур во Овен ви носи помал профит. Нема да биде толку колку што очекувавте, но многу ќе ви значи во наредните денови. Овенот може да ви биде добар партнер за правење пари.

ВОДОЛИЈА

Нагласеното второ поле ви носи не само пари, туку и подароци. Венера во Риби ви носи вредни подароци кои ќе ви значат повеќе од пари.

ЛАВ

Меркур го менува знакот и влегува во Овен, па вашата финансиска состојба се менува на подобро. Пари ќе ви дојдат и од странство.

СКОРПИЈА

Јупитер во Бик ви носи пари преку партнерски бизнис. Нов работен аранжман може да ви донесе дополнителен приход.

Хороскопскиот знак кој треба да игра игри на среќа е Стрелец.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде