Свирепо убиство го потресе регионот: Мажот Никола Т. ја убил сопругата Гордана со бормашина

Мажот Никола Т.(55) ја убил сопругата Гордана (52), а потоа се обидел да се самоубие скокајќи од Темеринскиот мост во Нови Сад врзан со синџири и бетонски блок, дознава „Блиц“.

Како што јавува репортерот на „Блиц“ од местото на настанот, несреќната жена, според неофицијални информации, била убиена со бормашина.

Соседството на ова семејство е мирно, единствениот сосед кој сакаше да даде каква било изјава ни кажа дека овој пар се расправал како и сите други, но не се сомневале дека може да дојде до ова.

– Ги видов половина час пред трагедијата, ништо не укажуваше на тоа дека ќе се случи таков хорор, носеа роба во куќата, бидејќи работеа на пазар – изјави сосед за „Блиц“.

Како што неофицијално дознаваме, телото на несреќната жена го пронашла нејзината ќерка. Брачната двојка има две ќерки на возраст од 19 и 24 години.

-Беа добро ситуирани, имаа дуќан на пазар, опрема за риболов. Навистина никогаш не слушнавме ништо загрижувачки од нивниот дом – кратко прокоментира нашиот соговорник.

Потсетуваме дека денеска околу 17 часот од мостот Темерин во Нови Сад скокнал мажот Никола Т. Тој го запрел автомобилот на сред мост, излегол и ја прескокнал оградата, а преговорите со полицијата траеле речиси еден час.

При скокање од мостот, Никола Т. рекол дека ја убил сопругата Гордана Т. Тој бил извлечен од Дунав и е жив.

Истрагата се уште е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде