Голема трагедија го потресе светот: Во судар на училишен автобус и камион загинаа пет лица, меѓу кои три деца

Пет лица, меѓу кои три мали деца, загинаа кога училишен автобус се судри со камион во Рашвил, Илиноис, соопштија државните власти.

Загинаа возачите на камионот и автобусот, како и сите три деца во автобусот, од кои едното имало пет години, а двете по три години.

Несреќата се случила на околу 370 километри југозападно од Чикаго, пренесува CBS News.

Откако автобусот удрил во камионот, двете возила се запалиле, соопшти полицијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде