Уапсени двајца мажи: Киднапирале и силувале 13-годишно девојче кај Малишево

Двајца мажи се уапсени под сомнение дека ноќта меѓу неделата и понеделникот киднапирале и силувале девојка (13) во Малишево, кај Ораховац.

Како што информираа од полицијата на Локлан, девојката била пријавена за исчезната во неделата вечерта.

– Во неделата на 10 март во полициската станица во Малишево е пријавено исчезнувањето на девојчето.

Полицијата набрзо ја лоцирала жртвата, а на 11 март околу 1 часот по полноќ била пронајдена и со неа биле двајца мажи.

Се сомнева дека девојчето е силувано, а осомничените мажи се уапсени и сослушани, по што им е одредена мерка притвор во траење од 48 часа, а случајот се истражува – изјави полициски извор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде