„Денеска во раните утрински часови почина мојот татко, другар и учител“: Голема тага во домот на екс-градоначалникот на Бутел, Смилевски

Поранешниот градоначалник на Бурел, Велимир Смилевски, на неговиот фејсбук профил објави дека починал неговиот татко.

Денеска во раните утрински часови почина мојот татко, другар и учител Санде Смилевски.

Утре петок во 13 часот последа почит ќе одадеме во капела Бутел.

Почивај во мир и спокој татко мој, напиша Велимир Смилевски на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде