Maкедонија во шок: Шест лица силувале дете кое било под 15 години

Maкедонија во шок: Шест лица силувале дете кое било под 15 години

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Д.К.(18), Д.К.(20), Н.Б.(18), М.З.(18) и двајца малолетници, сите од Тетово,

поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување на дете кое не наполнило 15 години“.

Пријавените, во текот на јуни 2023 извршиле обљуба врз малолетничка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде