Нов земјотрес вечерва ја стресе Црна Гора

Земјотрес со јачина од 2,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди Црна Гора.

Земјотресот се случил во 20.25 часот, а епицентарот бил на 17 километри од Билеќа во Босна и Херцеговина.

Жителите на Билеќа го опишаа последниот земјотрес како слаб на веб-страницата на ЕМСЦ, но оние од Црна Гора забележаа дека се чини дека е посилен од пријавените 2,6 степени. Корисник од Никшиќ напиша дека и вечерва нема да спие.

Да потсетиме, рано утрово Црна Гора ја погоди земјотрес со јачина од 5,7 степени.

Тој удар се почувствува се до Сараево и Белград.

Потоа следеа неколку помали удари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде