Синоптичарите ја објавија најновата прогноза: Еве какво време не очекува во следните денови

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. За време на викендов се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.

Прогноза за 16.03.2024
Минимална температура: -1°C до 6°C
Максимална температура: 12°C до 17°C

Променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со повремен локален дожд. Ќе дува слаб променлив ветер.

Прогноза за 17.03.2024
Минимална температура: 2°C до 9°C
Максимална температура: 12°C до 18°C

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 18.03.2024
Минимална температура: 1°C до 6°C
Максимална температура: 14°C до 20°C

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде