Страотна несреќа: Прегазен велосипедист, со тешки повреди пренесен во болница

Седумдесетгодишен велосипедист е тешко повреден откако бил прегазен во центарот на Скопје.

„На 13.03.2024 во 14.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Кузман Јосифовски-Питу“ и ул.„Бојмија“ во Скопје,

патничко возило „сеат леон“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Ф.Н.(25) од Велес, удрило во велосипед управуван од Т.М.(70) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Комплексот клиники  Мајка Тереза“ “, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде