Ќерката на Гордана Силјановска Давкова: Бев брутално нападната и истуркана од колата на Апасиев

Ќерката на Гордана Силјановска Давкова, Марија Давкова Јордановска, на социјалната мрежа Фејсбук објави дека пред девет години лидерот на Левица, Димитар Апасиев,ја истуркал од неговиот автомобил.

„Јас Марија Давкова, пред околу 9 години бев брутално нападната и истуркана од колата на Димитар Апасиев без апсолутно ниту една причина.

Ете ги моите 5 минути“, напиша вчера Давкова Јордановска.

Гордана Силјановска Давкова со поддршка од ВМРО-ДПМНЕ втор пат по ред ќе се обиде да стане претседател на државата, а нејзин противкандидат од Левица ќе биде Билјана Ванковска.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде