Страотни сцени од Канзас: Паѓаше град со големина на бејзбол топче

Страотно невреме со огромни парчиња град погодија делови од Канзас и Мисури.

Националната метеоролошка служба во Топека соопшти дека во текот на ноќта се очекуваат удари на град и ветер со брзина до 60 милји на час низ северниот дел на Канзас.

Градот беше со големина на бејзбол топче.

Сообраќајот извесен период беше запрен на делница од автопатот 70 поради градот што паѓаше, соопшти Националната метеоролошка служба Кс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде