Торнадо носеше се пред себе: Најмалку 39 луѓе повредени, домови срамнети со земја

Најмалку 39 лица се повредени, а неколку домови се уништени и оштетени кога торнадо ги погоди американските сојузни држави Индијана, Охајо и Арканзас.

Официјални лица во четвртокот изјавија дека полицијата помага во напорите за пребарување и

спасување во Винчестер, Индијана, откако торнадо ја погоди државата, објави NBC News.

Началникот на полицијата на Индијана, Даг Картер, на прес-конференција рече дека некои домови во Винчестер се срамнети со земја.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде