Д-р Лазаров жестоко распали по политичарите и властите: Арам да ви е!

Доктор Ненад Лазаров ги искритикува политичарите и властите, кои дозволуваат деца да се лекуваат со донации.

Наместо десетици деца со аутистичен спектар да праќаме по бел свет на прескапи третмани кои никогаш не се еднаш само,

30 години влади искрадоа а невладини испраа пара огромна и никој не направи сериозен голем центар наш, на овие смешни цени за персонал!

Арам да ви е, 100 деца по 20.000 од третман се 2 милиони евра годишно само за донации што одат,

болница се прави цела со толку пари“, напиша Лазаров.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде