Едно лице им подлегна на повредите, друго се бори за живот: Страшна сообраќајка се случи синоќа на патот Подгорица-Цетиње

Едно лице им подлегна на повредите здобиени во синоќешната сообраќајна несреќа на патот Подгорица-Цетиње кај Барутана, потврдија за Вијести од Управата на полицијата.

Безбедносната институција не го соопшти идентитетот на жртвата. Во истата сообраќајка тешко е повредено уште едно лице.

Според „Вијести“, во несреќата учествувале автобус и три автомобили.

Полициската управа официјално соопшти дека несреќата се случила во 20 часот и 53 минути во градот Барутана.

Оттаму додаваат дека во таа несреќа неколку лица се повредени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде