Голема трагедија во домот на пејачката од Ѕвездите на Гранд: Со емотивна порака се прости од својот брат

Почина братот на ѕвездата на „Гранд“, пејачката Милица Костадиновиќ.

Таа скршена од болка со емотивни зборови се прости од него на социјалната мрежа Инстаграм.

– Драг моја, бато мој, зошто вака? Не се согласивме вака. Те сакам бато, секогаш бев тука. Те сакам, те сакав и ќе те сакам. Барем ме знаеш ти. Ти беше единствениот кој беше секогаш таму, знам дека сеуште си таму и дека ќе бидеш со мене.

Брат мој, кога ќе ти кажев бато, а ти ме гледаш со најубавата насмевка. Почивај во мир. Се гледаме на подобро место – рекла Милица потполно обземена од болка, а потоа со тага откри дека најголемо жалење и е што не се збогувала со брат и.

– Заштити ме, како што се обидов да те заштитам од се – напиша пејачката со емотикон со скршено срце.

Да потсетиме, Милица Костадиновиќ се натпреваруваше во тековната сезона на „Ѕвезда Гранда“, а по елиминацијата од шоуто Саша Поповиќ донесе одлука да ја врати во натпреварувањето, а потоа повторно испадна во саботата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде