СТРАШНА НЕСРЕЌА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Автобус удри во ѕид од тунел, најмалку 14 лица загинаа

СТРАШНА НЕСРЕЌА ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ: Автобус удри во ѕид од тунел, најмалку 14 лица загинаа

Четиринаесет лица загинаа, а 37 се повредени во сообраќајна несреќа на патнички автобус во северната кинеска провинција Шанкси, соопштија локалните власти.

Патнички автобус удри во ѕид од тунел на автопатот Хохот-Беихаи во Шанкси во вторникот, објави Ксинхуа.

Спасувачките сили излегле на местото на настанот, а истрагата за причините за несреќата е во тек.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде