Голема трагедија вечерва ја потресе Македонија: Во сообраќајка загина младо момче

Поради сообраќајна несреќа на магистралниот пат Прилеп – Градско, меѓу раскрсницата за село Ореовец и село Плетвар, сообраќајот е во целосен прекин, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот е во прекин попладнево од 18.06 часот.

Maркукуле дознава дека во сообраќајката учествувале автомобил со прилепски регистарски ознаки и цистерна, при што загина 29-годишно момче од Прилеп.

Повеќе информации подоцна, објавија од Маркукуле.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде