Трагедија: Жена загина, петмина се повредени во страотна сообраќајка

На патот Скопје – Граничен премин Блаце синоќа околу 21:45 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел“ со скопски регистарски ознаки,

управувано од М.Л.(40) од Скопје и патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.В.(52) од с.Сарај, скопско.

-Од здобиените повреди на местото починала М.Л., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Р.В. и неговата сопатничка А.И.(25),

а со телесни повреди се здобиле сопатничката З.В.(47) и двајца малолетни сопатници, сите од возилото „фолксваген голф“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде