Најнови видеа од Москва: Вака започнало пукањето – неофицијално над 100 загинати

Во концертната сала „Crocus City Hall“ на северозапад од Москва дошло до пукање, а потоа и пожар. ФСБ соопшти дека во нападот има мртви луѓе.

Најмалку три лица во маскирни униформи отворија оган. Според репортерот на Спутник, има и ранети.
Во салата избувнал пожар. Неофицијално во нападот загинале над сто луѓе.

„Луѓе во маскирни униформи, од кои најмалку тројца, влегле во салата и отвориле оган од автоматско оружје. Има и ранети“, изјави репортерот на Спутник.

Според него, после тоа фрлиле граната или запалива бомба, поради што избувнал пожар.

„Луѓе во маскирни униформи, од кои најмалку тројца, влегле во салата и отвориле оган од автоматско оружје. Има и ранети“, изјави репортерот на Спутник.
Според него, после тоа фрлиле граната или запалива бомба, поради што избувнал пожар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде