ОГРОМНА ТАГА: Почина музичарот Мирко Попов

На 51 година почина познатиот автор и продуцент на електронска музика Мирко Попов.

Тој пред неколку дена беше хоспитализиран на Клиниката за реанимација и интензивно лекување по обилно мозочно крварење, а според информациите починал попладнево на Клиниката за неврохирургија.

За жал, обидите на лекарите да го реанимираат биле неуспешни.

Попов е македонски диџеј и продуцент на електронска музика, кој со оваа професија се занимаваше уште од осумдесеттите години.

Тој е основоположник на PMG Production, а има одиграно и во неколку театарски претстави и филмови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде