РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС: Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Индонезија

РАЗОРЕН ЗЕМЈОТРЕС: Силен земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Индонезија

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го погоди брегот на индонезиската провинција Источна Нуса Тенгара, соопшти денеска државната агенција за геофизика.

Во соопштението за Х, агенцијата наведе дека нема опасност од цунами.

Епицентарот на потресот се наоѓа на 104 километри југоисточно од градот Енда, во источната провинција Нуса Тенгара на длабочина од 47 километри, додаде агенцијата.

Нема информации за штети или жртви.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде