СИЛЕН ЗЕМЈОТРЕС со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот Тарапака во Чиле

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтер го погоди регионот Тарапака во Чиле

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени го погоди денеска регионот Тарапака во Чиле, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот се случил на длабочина од 92 километри, со епицентар на 81 километар северно од градот Икике, соопшти EMSC на својата веб-страница.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде