Страотна несреќа на патот Д8: Загинаа 29-годишен возач на мотоцикл и 32-годишна жена

Мотоциклист и возач на автомобил загинаа во сообраќајна несреќа во Каштел Шучурац, на патот Д8. Несреќата се случила вчера попладне.

Полицијата сега соопшти дека истрагата е завршена и објави нови информации.

„Вчера, 23.03.2024 година, во сообраќајна незгода на патот Д8, Каштел Шучурац, загинаа 29-годишен возач на мотоцикл и 32-годишна жена возач на приватно возило.

Сопатникот од приватното возило ( роден 2021 година) бил пренесен за укажување лекарска помош и задржан во болница, констатирани му се тешки физички повреди.

На местото на несреќата е извршен увид.

Полицијата барем засега не соопштува како дошло до несреќата. Автомобилот се превртел на покривот и се запалил.

Од автомобилот е извлечено тригодишно дете. Според информациите од синоќа, детето се здобило со набиеници на белите дробови и во моментов е хоспитализирано на Клиниката за детски болести.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде