Страотна снимка која ќе ви ја заледи крвта: „Ова е за 30 години затвор! Земeте му ја возачката дозвола“

Фејсбук страницата Сообраќајни незгоди и несреќи објави видео од возач кој во последен момент избегнал директен судар со друг автомобил на приодот кон тунелот кај Учка! Датумот на видеото е 22 март, 22:27 часот.

На видеото се гледа како возачот на автомобилот вози на погрешна страна од патот на приодот кон тунелот Учка од страната на Риека. Нагло свртува надесно и избегнува автомобил кој доаѓа од спротивната насока.

Ова е за затвор и доживотно земање возачка – е еден од многуте коментари под објавата на Фејсбук.

Па, ова е за 30 години затвор! Што им е на луѓето?!

– Неверојатно – пишуваат луѓето во коментарите, а некои сметаат дека возачот кој го снимил инцидентот требало да реагира и да ја предупреди оваа личност која можеби заспала.

Но, видеото не покажува што се случувало претходно и дали возачот кој ја имал камерата се обидел да го предупреди возачот да вози на спротивната страна од патот.

Видеото погледнете го ТУКА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде