Славчо Попоски вечерва со важна вест: На овој патен правец има врнежи од снег и густа магла!

Славчо Попоски вечерва со важна вест: На овој патен правец има врнежи од снег и густа магла!

ВНИМАНИЕ: Вечерва доколку се движите према планинскиот превој Стража има врнежи од снег и густа магла.

Препорачуваме крајна претпазливост! , напиша Попоски на Фејсбук.

Претходно Попоски објави дека снег врне и на Попова Шапка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде