Ова е местото каде исчезна малата Данка: Напуштена штала, опкружена со морничава шума

Шталата пред која последен пат беше видено девојчето Данка (2) се наоѓа на врвот на барската населба Ншка Бања.

Како што ни раскажаа мештаните, пред една деценија во куќата до таа плевна живеело семејството на мајката на исчезнатата Данка.

Дедо и баба деновите во лето ги поминуваа таму. Како што слушнав, детето излегло, а потоа мајката во еден момент отишла да му даде вода на својот помал син, а кога се свртела, ја немало – изјавил за Ало роднина на семејството.

Да потсетиме, исчезнатата Данка Илиќ (2) исчезна во вторникот околу 13 часот во приградската населба Бањско поле кај градот Бор. Потрагата по девојчето се уште трае, а како што соопштија од полицијата, операцијата траела цела ноќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде