Славчо Попоски објави мапа: Влажниот бран доаѓа кон Македонија – еве кои делови први ќе бидат зафатени

Бранот на врнежи од дожд од запад придружен со фронталниот систем полека ни се приближуваат.

Локално очекуваме пообилни врнежи од дожд, апонекаде ќе има и појава на грмежи, проследени со силен ветер од јужен и од југозападен правец (над 60 км/час).

На следната карта можете да погледнете каде точно се наоѓаат врнежите во моментов:

Извор: Метео аларм

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде