ВИДЕО СНИМЕНО ВО 17 часот: Што се случува пред куќата во која исчезна малата Данка

Се чисти депонијата околу куќата во која исчезна малото девојче.

Багерите отстрануваат урнатини и ја расчистуваат зградата и неговата околина.

Претходно, полициски единици со специјална термо камера извршија увид на теренот.

По претресот на околината, полицијата го прекина натамошното пребарување и фокусот го насочи кон утврдување на сите околности за исчезнувањето на малата Данка Илиќ (2).

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде