Последни вести од Србија: Малата Данка се уште се бара, пристигна итно засилување – екипи за спасување од урнатини

Две специјалистички спасувачки екипи од урнатините од Белград и Нови Сад, од Секторот за вонредни состојби на МВР,

синоќа пристигнаа во Бањско Поље и рано утринава започнаа детално пребарување на просторот околу куќата пред која исчезна двегодишно девојче.

Екипите се состојат од 18 пожарникари и спасувачи со 5 теренски возила и едно куче за спасување.

Припадниците на Министерството во континуитет ги преземаат сите мерки и дејствија за пронаоѓање на исчезнатото девојче Данка Илиќ и утврдување на сите факти и околности за нејзиното исчезнување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде