Последна вест: Се огласи таткото на малaта Данка

Милош Илиќ, таткото на исчезнатото девојче Данка Илиќ (2) од Бор, по коe се трага четири дена, повторно се огласи на социјалната мрежа Инстаграм каде испрати потресна порака заедно со слика од својата ќерка.

Таткото на исчезнатото девојче објави слика од својата ќерка со порака во која се моли и се надева на нејзиното брзо враќање дома.

И Милош Илиќ преку објава на Фејсбук и се обрати на својата ќерка со потресни зборови.

„Тато ќе те најде“. Свети моја малечка“, напиша тогаш таткото на девојчето.

Да потсетиме, мајката на девојчето за медиумите изјави дека била со синот во Бањско поле кога девојчето исчезнало.

„Живееме во Бор. Ги донесов да трчаат наоколу и да се прошетаат. Моите родители се од тука и јас како мала често престојував таму“, вели мајката на Данка, Ивана Драгомировиќ.

Во вторникот, кога исчезна девојчето, за прв пат во Србија беше активиран системот „Најди ме“, кој функционира така што сите граѓани на земјата можат да гледаат вести за исчезнувањето на дете на ТВ каналите, да ги слушаат на радио станици, видете го на Интернет итн.

Според последните информации од терен, полицијата извршила увид во зградите на сите жители во Бањско поле, а со мајката на исчезнатото девојче повторно е извршен разговор, додека на таткото му е извршено полиграфско тестирање.

Во меѓувреме од терен се повлечени машините за расчистување и пожарникарите за спасување, а полициска патрола моментално дежура пред семејната куќа на исчезнатиот Данке.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде