ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот македонски доктор

На 65-годишна возраст почина познатиот специјалист по радиологија, д-р Златко Стојковски.

Стојковски е роден 1959 година во Скопје, а со години работеше како радиолог.

Со години на посветеност и стручност, тој стекна углед како радиолог, оставајќи значаен траг во медицинската заедница.

Неговата работа, експертиза и хуманост беа инспирација за сите кои го познаваа добро и работеа со него,

како пациентите, така и колегите, стои во објавата на Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари АСМЛ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде