Шокантни информации од Србија: Откриено што гуглала мајката на Данка пред да исчезне детето

По прегледот на телефонот на мајката на исчезнатата Данка Илиќ, откриено е дека таа го гуглала граничниот премин меѓу Србија и Романија непосредно пред исчезнувањето на детето, тврди Информер.

Мајката на исчезнатата Данка Илиќ на интернет го пребарувала граничниот премин Кладово-Турну-Северин.

Исто така, како што тврди Информер, мајката на детето гуглала и кривична одговорност, што е тоа за одредени кривични дела.

– Сите треба да знаеме дека полицијата прави сè за да не биде пронајдена малата Данка. Две или три недели пред нејзиното исчезнување, родителите ја однеле на специјалистички преглед во Белград. За каков преглед станува збор и што точно се работи не можам сега да кажам – изјавил главниот уредник на Информер Драган Ј. Вучичевиќ.

Потрагата по двегодишното девојче Данко Илиќ (2) од Бор, кое исчезна во вторникот на 26 март во 13 часот и 45 минути во населбата Бањско поле, влезе во осми ден, но се уште нема јасна информации за судбината на детето.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде