Бомба на Фуркан Салиу: МРТВ во служба на партијата, Мицкоски му давал пари на Божиновски од општините – имале и одговорен за лажни вести

Во пресрет на претседателските и парламентарните избори оваа пролет, ВМРО ДПМНЕ ги запали своите пропагандни мотори, пишува Инфомакс.

ПорталиХ го поседува документот подготвен од Републичкиот изборен штаб на ВМРО ДПМНЕ, потпишан од Луке Галевски, Марија Андоновска, Ивица Грамбозов и Зоран Ставревски.

Според оперативниот план, ВМРО ДПМНЕ преку директорот на МРТВ Марјан Цветковски треба да координира политичка емисија во јавниот сервис.

Ова веќе го гледаме како се реализира, почнувајќи од 31 јануари со емисијата Објектив.

Планот предвидува дека дел од емисијата ќе бидат 3 опозициски аналитичари и еден поддржувач на власта.

Во него се објавуваат анкети од Институтот ИПИС на Владимир Божиновски, додека планот предвидува Божиновски да биде „награден“ од општините со кои раководи ВМРО ДПМНЕ.

Следете го првиот дел од оваа сторија од ПорталиХ:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде