Уште една трагедија на македонските патишта, загина мотоциклист

Уште една трагедија на македонските патишта, загина мотоциклист

На 02.04.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека околу 17.00 часот во с.Небрегово Ѓ.М.(54) од с.Небрегово  додека управувал мопед „томос “ без регистарски ознаки, изгубил контрола над мопедот и паднал.

Од страна на Итна медицинска помош Прилеп е констатирана смрт на местото на настанот.

Увидот го извршила увидната екипа на ОВР Прилеп, а по наредба на јавен Обвинител телото е предадено на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде