Италијанските медиуми објавија видео и нови детали за трагичната несреќа помеѓу македонски автобус и два камиони

Италијанските медиуми објавија фотографии од сообраќајната несреќа во која учествуваше автобус со македонски туристи, при што загина возачот на автобусот а повредени се 12 патници.

Според информациите, автобусот се судрил со два камиони на автопатот меѓу градовите Асколи Пичено и Анкона.

До верижниот судир, како што јавуваат италијанските медиуми, дошло денеска околу 10 часот.

По судирот, едниот од камионите се запалил во тунел, a причините се’ уште се утврдуваат.

Се споменува дека едниот од камионите пренесувал алкохол.

Македонските патници се пренесени во болница, пишуваат италијанските медиуми.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде