Последна вест од Србија: Полицијата има нови информации, започнува пребарување околу куќата на еден од осомничените

Силни полициски сили моментално се во селото Лук, каде живее Срѓан Јанковиќ, осомничен за убиството на Данка Илиќ (2) во Бањско поле.

Се очекува да пристигнат и припадниците на Планинарската спасувачка служба, кои со полицијата детално ќе го прегледаат местото во потрага по телото на убиената Данка Илиќ.

Како што јавува репортерот на „Блиц“ од местото на настанот, во селото во кое живее осомничениот Срѓан Јанковиќ има голем број полицајци.

Пристапот кон селото е блокиран, а секоја минута пристигнуваат се повеќе полицајци.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде