ОГРОМНА ТАГА: Ненадејно почина фитнес тренерот и бодибилдер Слободан Јанковиќ

На 34-годишна возраст почина повеќекратниот српски државен шампион во фитнес и бодибилдинг, Слободан Јанковиќ.

Роден е во Ужице во 1990 година. Слободан го посвети својот живот на усовршување на своето тело, но и инспирација на другите да ги постигнат своите најдобри верзии.

Неговата љубов кон бодибилдингот не беше само физичка, работеше и со реномирани тренери како што е прославениот Миодраг Прљевиќ.

Слободан стана повеќекратен национален шампион, освојувајќи титули и во Србија и на меѓународно ниво.

Надвор од теретана, Слободан навистина имал грст интереси и хоби. Неговата љубов кон природата и животните, особено кон неговите омилени – брадести агами, можеше да се забележи на неговите чести фотографии со домашни миленици.

Тој, исто така, го поминувал своето време надвор од салата во уметнички потфати, создавајќи и сликајќи модели и фигури.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде