Најнова вест: Земјотрес стресе делови од Македонија

Најнова вест: Земјотрес стресе делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од 2,4 степени според Рихтер денеска пред 11 часот ја стресе Македонија.

Според информациите, епицентарот на земјотресот е на 21 километар северозападно од Скопје, односно на границата меѓу Србија и Косово.

Потресот се случил на длабочина од 8 километри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде