ВИДЕО Силно невреме зафати делови на Србија

Силно невреме пропратено со обилни врнежи зафати делови на Србија.

На социјалните мрежи беа објавени видеа од силниот дожд во Пожаревац, на кои се гледа како водата ги парализирала улиците, а возилата тешко минуваат низ поплавата.

Републичкиот хидрометеоролошки завод на Србија денеска на својата веб-страница објави предупредување за денешните врнежи и лошото време.

Интензивна облачност со локални врнежи од дожд, грмежи и краткотрајна појава на град во подрачјето на Бараничевската област, на потегот Пониква-Дољашњица-Божевац, во следниот час ќе се движи кон Петровац на Млава, според итното предупредување на RHMZ.

На север од Бачка, на подрачјето на Банат, источна и јужна Србија локален дожд со грмежи, се наведува во претходно објавеното соопштение.

Денеска во цела Србија е на сила жолт метео аларм поради грмежи, а во некои области и поради дожд.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде