Страотна несреќа на автопат А3: Две лица загинаа во судир на камион и автомобил

Страшна сообраќајка се случи попладнево на автопатот А3 во Хрватска.

Според информациите, две лица загинаа во судир на камион и автомобил, додека еден маж заврши во болница.

Затворен е северниот дел од патот поради истрага. Двете лица загинаа во судир на камион и автомобил меѓу Окучани и Новска

Полицијата извести дека во петокот околу 15:00 часот на автопатот А3 меѓу Окучани и Новска се случила сообраќајна незгода во која учествувале камион и автомобил.

Во несреќата две лица загинале, а едно лице е пренесено во болницата во Нова Градишка.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде