Колегите од Ѕвездите на Гранд во шок: Се збогуваат со Анкица, која денеска беше убиена од својот сопруг

Денеска во утринските часови се случи невидена трагедија кога Ж.Д. ја убил сопругата Анкица Делибашиќ (57).

Неутешните колеги од „Гранд“ на Анкица се уште се во шок, а социјалните мрежи се преплавени со емотивни зборови кои ја кинат душата.

Меѓу првите што зборуваше беше видно потресената Весна Милановиќ, ПР „Гранд“ продукција.

-Драгост, радост, нежност. Се е наша Анкица – напишала Весна која се уште е во шок по страшната трагедија.

Ова грозоморно злосторство предизвика гнев и гнев кај колегите, кои се уште не можат да поверуваат дека вашата Анкица повеќе нема да ја видите во студио.

– Мојата колешка беше убиена од сопругот! Кога вакви работи ќе се спречат?! Кога?! Искрено сочувство до семејството – изјави колешката на Анкица, Маријана.

Да потсетиме, Анкица по професија беше стилист и работеше со години на Гранд, а пред само неколку дена го подготвуваше стајлингот на ѕвездите на Гранд за големото полуфинале.

Злосторството се случило на улицата Миле Димица во Раковица, во станот во кој семејството живеело последните десет години, пишува Курир.

– Сите сме во шок! Беа прекрасни луѓе кои немаа никакви проблеми, барем ние не знаевме за нив, затоа останавме целосно без зборови кога слушнавме дека Жељко ја убил Анкица – изјавиле соседите за Курир и додале:

– Ги видовме екипата на Брза помош и полицијата пред зградата. Тие набрзина влегле во зградата, а подоцна дознавме дека Жељко откако ја избодел Аница отишол во полиција и сам се пријавил. Наводно, им рекол: „Ја убив жена ми, телото и е во станот, дојдов да се пријавам“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде