Страотна несреќа: Се судрија товарно возило и трактор

Тракторист е тешко повреден во сообраќајка на патот Делчево-Пехчево.

Поради случена сообраќајка сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Пехчево од 11:25 часот беше во прекин во двата правца, но сега е пуштен во сообраќај.

– Во несреќата учествувале товарно моторно возило и трактор.

Возачот на тракторот со повреди е пренесен во болница, информираат од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде