Страотна несреќа: Младо момче падна од мотор, со тешки повреди итно пренесено во болница

МВР информира дека вчера попладне во 17.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека околу 16 часот на регионалниот пат Скопје – Тетово,

И.М.(22) од с. Мала Речица, Тетовско, управувајќи мотоцикл „пиаџо“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на патот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Клиничка болница Тетово.

За настанот бил известен јавен обвинител, а увид извршила екипа од СВР Тетово.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде