ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот актер Душко Валентиќ

Хрватскиот актер Душко Валентиќ почина на 75-годишна возраст, јавува ХРТ.

На јавноста ѝ е особено познат по улогата на Папундек во „Вело мисто“, како и во други улоги во Gavella и Teatro ITD.

Почнал да глуми случајно, кога отишол на театарска аудиција како средношколец.

Покрај богатата театарска кариера, Валентиќ оствари и завидни улоги во телевизиски серии и филмови.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде