Страотна несреќа: Се преврте трактор, возачот со тешки повреди итно пренесен во болница

Страотна несреќа: Се преврте трактор, возачот со тешки повреди итно пренесен во болница

Вчера во 12.30 часот во ОВР Виница било пријавено дека во атар на с.Лаки, виничко, при транспорт на дрва со трактор,

С.Ѓ.(71) од Виница се превртел со тракторот и се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде