НАЈНОВА ВЕСТ: Силен земјотрес ја погоди Грција!

НАЈНОВА ВЕСТ: Силен земјотрес ја погоди Грција!

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Според извештаите, епицентарот бил на 22 километри југо-југоисточно од Лардос, на длабочина од 61 километар.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде