Тешка сообраќајка на Плетвар – првични информации

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на планинскиот превој Плетвар.

Патот е затворен за сообраќај, на лице место има и две амбулантни возила, дознава 24инфо.мк.

Неофицијално, има и неколку повредени лица.

Повеќе детали се најавени за подоцна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде