Се судрија „голф“ и „ауди“ – четворица повредени меѓу кои и двајца малолетници

Синоќа нешто после 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат за село Глумово, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ и „ауди“ со скопски таблици управувано од дваесет и седумгодишен скопјанец, кое излетало надвор од коловозот.

Во несреќата се тешки повреди се здобила сопатничката на „аудито“ додека возачката и двајца маолетници се здобиле со повреди и биле пренесени на Клиника.

Возачот на „голфот“ избегал од местото на сообраќајката.

Вчера на пладне се случила сообраќајка на регионалниот пат Неготино – Демир Капија, во близина на село Прждево. Товарно возило „сканиа“ со полуприколка со кавадаречки ресгистерски ознаки со кое управувал дваесет и седумгодишник од село Возарци и автомобил „фолксваген голф“ со демиркаписки таблици со кој управувал четириесет и осумгодишник.

Во несреќата тешко повреден е возачот на автомобилот и неговиот сопатник.

Истиот ден околу 8 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје „Фолф“ управуван од педесет и тригодишно лице од Љуботен, удрило во пешак од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот и сопатникот на возилото.

На 20 јуни попладне пак во Кичево било пријавено дека на локален пат за село Крушино уравувајќи мотоцикл изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Општа болница Кичево. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде